# 7275-3C-PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7275-3C-PK
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Preprinted
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7275-3c-pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7275-3c-pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Application Specifics:** Water Fluids
- **Applications:** Pipe
- **Arrangement:** Symbol and Text
- **Color:** Green
- **Features:** Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Weather Resistant
- **Language:** English
- **Legend (Symbol Only):** Directional Arrow
- **Legend (Text):** Storm Water
- **Length:** 2.750" (69.85mm)
- **Location:** Outdoor
- **Material:** Vinyl
- **Mounting Type:** Adhesive, Permanent
- **Outside Pipe Diameter (Max):** 0.250" (6.35mm)
- **Outside Pipe Diameter (Min):** 0.750" (19.05mm)
- **Print Type:** Pre-Printed
- **Shape:** Rectangle
- **Width:** 2.250" (57.15mm) 2 1/4"