# 71V546XS133PFG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 71V546XS133PFG
- **Manufacturer:** Integrated Device Technology
- **Category:** Memory
- **Subcategory:** Memory
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/71v546xs133pfg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/71v546xs133pfg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Access Time:** 4.2 ns
- **Clock Frequency:** 133 MHz
- **Memory Format:** SRAM
- **Memory Interface:** Parallel
- **Memory Organization:** 128K x 36
- **Memory Size:** 4.5Mbit
- **Memory Type:** Volatile
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C (TA)
- **Supplier Device Package:** 100-TQFP (14x20)
- **Technology:** SRAM - Synchronous, ZBT
- **Voltage:** 3.135V ~ 3.465V