Part Number: 71L30-01-4-03S Manufacturer: Grayhill Inc. Category: Switches Subcategory: Keylock Switches Product URL: https://distyparts.com/product/71l30-01-4-03s RFQ URL: https://distyparts.com/product/71l30-01-4-03s#rfq Summary: 71L30-01-4-03S is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Grayhill Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 71L30-01-4-03S is a keylock switches from Grayhill Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Actuator Type: Flat Key Angle of Throw: 30° Circuit: 4P3T Contact Material: Silver Alloy Contact Timing: Shorting (MBB) Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC) Key Removable Positions: 1 and 180° Mounting Type: Panel Mount Number of Positions: 3 Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.05mm Dia Switch Function: On-On-On Termination Style: Solder Lug Voltage Rating: 30 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/grayhill-inc Category Page: https://distyparts.com/category/switches/keylock-switches Canonical URL: https://distyparts.com/product/71l30-01-4-03s