# 70V7339S133BFI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 70V7339S133BFI
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** Memory
- **Subcategory:** Memory
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/70v7339s133bfi
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/70v7339s133bfi#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/45/65/10456576-800-2317-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Access Time:** 4.2 ns
- **Clock Frequency:** 133 MHz
- **Memory Format:** SRAM
- **Memory Interface:** Parallel
- **Memory Organization:** 512K x 18
- **Memory Size:** 9Mbit
- **Memory Type:** Volatile
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Supplier Device Package:** 208-CABGA (15x15)
- **Technology:** SRAM - Dual Port, Synchronous
- **Voltage:** 3.15V ~ 3.45V