# 7007-PL000-K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7007-PL000-K
- **Manufacturer:** LEDdynamics Inc.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7007-pl000-k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7007-pl000-k#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Amber
- **Configuration:** Starboard
- **Current:** 700mA
- **Height:** 3.58mm
- **Lens Type:** Domed
- **Size:** 20.20mm Dia
- **Temperature:** 25°C