# 691-36BLK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 691-36BLK
- **Manufacturer:** E-Z-Hook
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Test Leads - Jumper, Specialty
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/691-36blk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/691-36blk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** Alligator Clip, Insulated
- **2nd Connector:** Socket, Round, 0.080" (2.03mm)
- **Cable Length:** 36.0" (914.40mm)
- **Configuration:** Alligator to Socket
- **Contents:** 1 Lead, Black
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Wire Gauge:** 18 AWG