# 69-11-42352-T441
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 69-11-42352-T441
- **Manufacturer:** Parker Chomerics
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/69-11-42352-t441
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/69-11-42352-t441#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/77/15/8677159-1944-1204-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Pink
- **Outline:** 203.20mm x 203.20mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.1W/m-K
- **Thickness:** 0.0080" (0.203mm)