Part Number: 668A1002DLF Manufacturer: TT Electronics/BI Category: Resistors Subcategory: Resistor Networks, Arrays Product URL: https://distyparts.com/product/668a1002dlf RFQ URL: https://distyparts.com/product/668a1002dlf#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/13/89/47/13894718-987-1071-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/15/0-/MM/150-MMAD1108E3_TR13DKR-ND.jpg Summary: 668A1002DLF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TT Electronics/BI and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 668A1002DLF is a resistor networks, arrays from TT Electronics/BI. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Circuit Type: Isolated Height: 0.069" (1.75mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Pins: 16 Number of Resistors: 8 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Power Per Element: 100mW Resistance (Ohms): 10k Resistor: ±5ppm/°C Resistor Matching Ratio: ±0.1% Size: 0.389" L x 0.154" W (9.89mm x 3.90mm) Supplier Device Package: 16-SOIC Temperature Coefficient: ±25ppm/°C Tolerance: ±0.5% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tt-electronics-bi Category Page: https://distyparts.com/category/resistors/resistor-networks-arrays Canonical URL: https://distyparts.com/product/668a1002dlf