# 667-30-1000-NG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 667-30-1000-NG
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/667-30-1000-ng
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/667-30-1000-ng#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 3.070" (77.98mm)
- **Length:** 39.370" (1000.00mm)