# 666K101-34-050
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 666K101-34-050
- **Manufacturer:** Cicoil
- **Category:** Cables, Wires
- **Subcategory:** Flat Ribbon Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/666k101-34-050
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/666k101-34-050#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** Flat Cable
- **Jacket (Insulation) Material:** Flexx-Sil聶
- **Jacket Color:** Clear
- **Length:** 50.0' (15.24m)
- **Number of Conductors:** 34
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 260°C
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)
- **Ratings:** UL E324413, CE
- **Ribbon Thickness:** 0.035" (0.89mm)
- **Ribbon Width:** 1.339" (34.00mm)
- **Shielding:** Unshielded
- **Voltage:** 450 V
- **Wire Gauge:** 28 AWG