# 664A1002BLF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 664A1002BLF
- **Manufacturer:** TT Electronics/BI
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Resistor Networks, Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/664a1002blf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/664a1002blf#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/F6/28/0D/F6280DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit Type:** Isolated
- **Height:** 0.069" (1.75mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Pins:** 8
- **Number of Resistors:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power Per Element:** 100mW
- **Resistance (Ohms):** 10k
- **Resistor:** ±5ppm/°C
- **Resistor Matching Ratio:** ±0.1%
- **Size:** 0.193" L x 0.154" W (4.89mm x 3.90mm)
- **Supplier Device Package:** 8-SOIC
- **Temperature Coefficient:** ±25ppm/°C
- **Tolerance:** ±0.1%