# 637L20002I2T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 637L20002I2T
- **Manufacturer:** CTS-Frequency Controls
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/637l20002i2t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/637l20002i2t#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/CT/X1/38/CTX1387DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/CT/X1/38/CTX1387DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 66mA
- **Frequency:** 200 MHz
- **Frequency Stability:** ±100ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.067" (1.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V