# 632N3I012M00000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 632N3I012M00000
- **Manufacturer:** CTS-Frequency Controls
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/632n3i012m00000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/632n3i012m00000#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/CT/X7/38/CTX738DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/CT/X7/38/CTX738DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 8mA
- **Frequency:** 12 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V