# 63/22-LL/T9/C3 LD ZRO2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 63/22-LL/T9/C3 LD ZRO2
- **Manufacturer:** Boca Bearing Company
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bearings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/63-22-ll-t9-c3-ld-zro2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/63-22-ll-t9-c3-ld-zro2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Inner Diameter:** 0.866" (22.00mm)
- **Material:** Ceramic
- **Type:** Radial Bearing
- **Width:** 0.630" (16.00mm)