# 62MPS0750
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 62MPS0750
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Hole Plugs - Tapered Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/62mps0750
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/62mps0750#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Flange Diameter:** 0.922" (23.42mm)
- **Hole Diameter:** 0.750" (19.05mm) 3/4"
- **Material:** Nylon
- **Panel Thickness:** 0.063" (1.59mm) 1/16"