# 61F-I AC110/220
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 61F-I AC110/220
- **Manufacturer:** Omron
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Controllers - Liquid, Level
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/61f-i-ac110-220
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/61f-i-ac110-220#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Contact Form:** SPDT (2 Form C)
- **Contact Rating @ Voltage:** 5A @ 220VAC
- **Distance:** 1km
- **Features:** Level Indication
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 55°C
- **Output Type:** Relay
- **Sensitivity:** 0 ~ 4kOhm