# 60SGN01126
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 60SGN01126
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screw Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/60sgn01126
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/60sgn01126#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Head Diameter:** 0.470" (11.94mm) Square
- **Head Height:** 0.060" (1.52mm)