# 604XJL-60BLK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 604XJL-60BLK
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/604xjl-60blk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/604xjl-60blk#rfq
- **2nd Connector:** Macro Hook
- **Cable Length:** 60.0" (1524.00mm)
- **Configuration:** Grabber, Hook to Grabber, Hook
- **Contents:** 1 Lead, Black
- **Current Rating (Amps):** 4 A
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Temperature Range:** 221°F (105°C)
- **Voltage:** 5000VDC (5kV)
- **Wire Gauge:** 18 AWG