# 600F0R3AT250XT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 600F0R3AT250XT
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/600f0r3at250xt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/600f0r3at250xt#rfq
- **Capacitance:** 0.3 pF
- **Features:** High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.051" (1.30mm)
- **Tolerance:** 卤0.05pF
- **Voltage:** 250V