# 6-30T-BD-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 6-30T-BD-24
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/6-30t-bd-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/6-30t-bd-24#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/59/08/14590805-1798-1001-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.070" (1.78mm)
- **Length:** 24.000" (609.60mm)
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.300" (7.62mm)