Part Number: 57-CBSA-1.0X1.75X0.5 Manufacturer: Leader Tech Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Shields Product URL: https://distyparts.com/product/57-cbsa-1-0x1-75x0-5 RFQ URL: https://distyparts.com/product/57-cbsa-1-0x1-75x0-5#rfq Summary: 57-CBSA-1.0X1.75X0.5 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Leader Tech Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 57-CBSA-1.0X1.75X0.5 is a rf shields from Leader Tech Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Height: 0.500" (12.70mm) Length: 1.750" (44.45mm) Mounting Type: Through Hole Type: Shield, 2-Piece Ventilation: Non-Vented Width: 1.000" (25.40mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/leader-tech-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-shields Canonical URL: https://distyparts.com/product/57-cbsa-1-0x1-75x0-5