# 545CCB10M0000CCGR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 545CCB10M0000CCGR
- **Manufacturer:** Skyworks Solutions
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/545ccb10m0000ccgr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/545ccb10m0000ccgr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 127mA
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** ±7ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V, 2.5V, 3.3V