# 54122-106061000LF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 54122-106061000LF
- **Manufacturer:** Amphenol ICC
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/54122-106061000lf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/54122-106061000lf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold, GXT聶
- **Contact Finish Thickness:** 30.0碌in (0.76碌m)
- **Length:** 0.120" (3.050mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 6
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)