# 52NN-CBSA-2.0X4.5X0.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 52NN-CBSA-2.0X4.5X0.5
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/52nn-cbsa-2-0x4-5x0-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/52nn-cbsa-2-0x4-5x0-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.500" (12.70mm)
- **Length:** 4.500" (114.30mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 2.000" (50.80mm)