# 52-CBSA-4.5X5.25X0.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 52-CBSA-4.5X5.25X0.5
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/52-cbsa-4-5x5-25x0-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/52-cbsa-4-5x5-25x0-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.500" (12.70mm)
- **Length:** 5.250" (133.35mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 4.500" (114.30mm)