# 5152-DKF-0024
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 5152-DKF-0024
- **Manufacturer:** SEMFLEX
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/5152-dkf-0024
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/5152-dkf-0024#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** N-Type Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** HP 190S
- **Color:** Gray
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 26 GHz
- **Length:** 24.00" (609.60mm)
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 200°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω