# 510ACA156M250AAGR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 510ACA156M250AAGR
- **Manufacturer:** Skyworks Solutions
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/510aca156m250aagr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/510aca156m250aagr#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/33/6-/56/336-5626-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/33/6-/24/336-2444-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 43mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.071" (1.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V