# 50M035060I035
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 50M035060I035
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screws, Bolts
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/50m035060i035
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/50m035060i035#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Drive Type:** Phillips
- **Head Diameter:** 0.323" (8.20mm)
- **Head Height:** 0.091" (2.30mm)
- **Length:** 1.378" (35.00mm)