# 50M025045I012
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 50M025045I012
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screws, Bolts
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/50m025045i012
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/50m025045i012#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Drive Type:** Phillips
- **Head Diameter:** 0.217" (5.50mm)
- **Head Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Length:** 0.472" (12.00mm)