# 500R15W332KV4T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 500R15W332KV4T
- **Manufacturer:** Johanson Dielectrics Inc.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/500r15w332kv4t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/500r15w332kv4t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/70/9-/10/709-1021-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 3300 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.050" (1.27mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 50V