# 5001IAC25M00000ABIT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 5001IAC25M00000ABIT
- **Manufacturer:** Aeonsemi, Inc
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/5001iac25m00000abit
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/5001iac25m00000abit#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 60mA
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V, 2.5V, 3.3V