# 5001DAC150M0000BBIR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 5001DAC150M0000BBIR
- **Manufacturer:** Aeonsemi, Inc
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/5001dac150m0000bbir
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/5001dac150m0000bbir#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 55mA
- **Frequency:** 150 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V, 3.3V