# 50.3-ND-16-M6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 50.3-ND-16-M6
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/50-3-nd-16-m6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/50-3-nd-16-m6#rfq
- **Operating Temperature:** 80°C (TA)
- **Shape:** Round
- **Size:** 0.630" Dia x 0.177" H (16.00mm x 4.50mm)