# 50.2-SC-10-4.5-M3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 50.2-SC-10-4.5-M3
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Magnets - Multi Purpose
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/50-2-sc-10-4-5-m3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/50-2-sc-10-4-5-m3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Finish:** Steel, Zinc
- **Material:** Samarium Cobalt (SmCo5)
- **Operating Temperature:** 200°C (TA)
- **Shape:** Round
- **Size:** 0.394" Dia x 0.177" H (10.00mm x 4.50mm)