# 49L-CBSA-2.25X5.0X0.4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 49L-CBSA-2.25X5.0X0.4
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/49l-cbsa-2-25x5-0x0-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/49l-cbsa-2-25x5-0x0-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.400" (10.16mm)
- **Length:** 5.000" (127.00mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 2.250" (57.15mm)