# 4800D-15-42-05-T20
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4800D-15-42-05-T20
- **Manufacturer:** Tek-Sub
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Float, Level Sensors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4800d-15-42-05-t20
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4800d-15-42-05-t20#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Material:** 304 Stainless Steel
- **Mounting Type:** Cable Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output Configuration:** 4mA ~ 20mA
- **Output Type:** Analog
- **Type:** Liquid
- **Voltage Rating:** 12V ~ 36V