# 4715MS-10T-B30-B00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4715MS-10T-B30-B00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4715ms-10t-b30-b00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4715ms-10t-b30-b00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 88.2 CFM (2.47m³/min)
- **Approval Agency:** CE, CSA, TUV, UL, VDE
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 37.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 10.00W
- **RPM:** 2600 RPM
- **Size:** Square - 119mm L x 119mm H
- **Static Pressure:** 0.204 in H2O (51.0 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 100VAC
- **Weight:** 1.2 lbs (544.3 g)
- **Width:** 38.00mm