# 4700BP15A0600E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4700BP15A0600E
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ceramic Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4700bp15a0600e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4700bp15a0600e#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 600 MHz
- **Filter Type:** Band Pass
- **Frequency:** 4.7GHz
- **Height (Max):** 0.026" (0.65mm)
- **Impedance:** 50Ohm
- **Insertion Loss:** 0.9dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)