# 4602ABX1G03937
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4602ABX1G03937
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4602abx1g03937
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4602abx1g03937#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.080" (2.03mm)
- **Length:** 39.370" (1.00m)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 70°C
- **Shape:** Rectangle
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.236" (5.99mm)