# 4522AB51K00984
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4522AB51K00984
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4522ab51k00984
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4522ab51k00984#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 4.000" (101.60mm)
- **Length:** 9.840" (249.94mm)
- **Material:** Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
- **Shape:** Square
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 4.000" (101.60mm)