# 450-065VC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 450-065VC
- **Manufacturer:** Wahl Temp-Plate®
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Preprinted
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/450-065vc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/450-065vc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Application Specifics:** Assorted
- **Applications:** Industrial Applications
- **Arrangement:** Symbol and Text
- **Color:** Orange
- **Features:** High Temperature Resistant
- **Language:** English
- **Legend (Text):** 65. 71. 76. 82 °C
- **Length:** 0.650" (16.51mm)
- **Print Type:** Pre-Printed
- **Shape:** Rectangle
- **Width:** 0.200" (5.08mm)