# 44A7434-22-9/5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 44A7434-22-9/5
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Cables, Wires
- **Subcategory:** Multiple Conductor Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/44a7434-22-9-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/44a7434-22-9-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** Multi-Conductor
- **Conductor Material:** Alumel, Chromel
- **Conductor Strand:** 7/30
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.118" (3.00mm)
- **Number of Conductors:** 2 (1 Pair Twisted)
- **Operating Temperature:** 150°C
- **Wire Gauge:** 22 AWG