# 44A0121-22-4/6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 44A0121-22-4/6
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires
- **Subcategory:** Multiple Conductor Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/44a0121-22-4-6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/44a0121-22-4-6#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** Multi-Conductor
- **Conductor Material:** Copper, Tinned
- **Conductor Strand:** 19/34
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.094" (2.38mm)
- **Jacket Color:** Blue, Yellow
- **Number of Conductors:** 2 (1 Pair Twisted)
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 150°C
- **Voltage:** 600 V
- **Wire Gauge:** 22 AWG