# 445W25K20M00000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 445W25K20M00000
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/445w25k20m00000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/445w25k20m00000#rfq
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 40 Ω
- **Frequency:** 20 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±20ppm
- **Height:** 0.053" (1.35mm)
- **Load Capacitance:** 8pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 50°C
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)