Part Number: 4302R-221H Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/4302r-221h RFQ URL: https://distyparts.com/product/4302r-221h#rfq Summary: 4302R-221H is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 4302R-221H is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 925 mA DC Resistance (DCR): 175mOhm Max Frequency: 270MHz Height: 0.095" (2.41mm) Inductance: 220 nH Material: Iron Powder Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 40 @ 25MHz Shielding: Unshielded Size: 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) Tolerance: ±3% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/4302r-221h