# 429-A4-16-200-PL-H
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 429-A4-16-200-PL-H
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/429-a4-16-200-pl-h
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/429-a4-16-200-pl-h#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 2.320" (58.93mm)
- **Length:** 0.630" (16.00mm)