Part Number: 4232R-821F Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/4232r-821f RFQ URL: https://distyparts.com/product/4232r-821f#rfq Summary: 4232R-821F is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 4232R-821F is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 294 mA DC Resistance (DCR): 1.4Ohm Max Frequency: 100MHz Height: 0.101" (2.57mm) Inductance: 820 nH Material: Phenolic Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 10 @ 25MHz Shielding: Unshielded Size: 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) Tolerance: ±1% Type: Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/4232r-821f