Part Number: 4232R-391F Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/4232r-391f RFQ URL: https://distyparts.com/product/4232r-391f#rfq Summary: 4232R-391F is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 4232R-391F is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 380 mA DC Resistance (DCR): 840mOhm Max Frequency: 180MHz Height: 0.101" (2.57mm) Inductance: 390 nH Material: Phenolic Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 17 @ 25MHz Shielding: Unshielded Size: 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) Tolerance: ±1% Type: Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/4232r-391f