# 4220PA51G01800
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4220PA51G01800
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4220pa51g01800
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4220pa51g01800#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Length:** 18.000" (457.20mm)
- **Shape:** Rectangle
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.201" (5.10mm)