# 415-0502-MM250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 415-0502-MM250
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/415-0502-mm250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/415-0502-mm250#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMP Jack, Right Angle
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** SMP Jack, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Type:** 0.086" Semi-Rigid Cable
- **Color:** Copper
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 9.843" (250.00mm)